Allah (cc) Lafzı

ALLAH (c.c.) Lafzı "Harfler eksilse dahi, O'ndan bir şey eksilmez ve hep aynı kalır. Sırasıyla; "ELİF"i kaldırıalım: " İlk harf olan "elif"i kaldıralım. Lafız, "LİLLAH" şeklini alır. [(...ve lillahi-l esmau'l hüsna fed'uhu biha...) (En güzel isimler Allah’ındır; bu güzel isimlerle Ona dua edin...) "ELİF ve LÂM"ı kaldıralım: Lafız, "LEHU" şeklini alır. ("lehu ma fis-semavati vel-ard." Göklerde ve yerde ne varsa Allah’ındır...) "ELİF", "LÂM" ve ikinci "LÂM"ı da kaldıralım. Lafız, ötre (damme) harekeli (H) harfi "HÛ" şeklini alır. ("Hu vallahüllezi la ilahe illa hu" O, kendisinden başka tanrı olmayan Allahtır...), ("Allahü lâ ilahe illahu" Allah, Ondan başka tanrı yoktur...)

Bırakın "mucize" aramayı. Noktalama işaretine sahip olmayan "ALLAH" lafzını bir telaffuz edin hele. Nasıl?.. Son harfle birlikte karnınızdan tüm vücudunuza yayılan "dinginlik" ve "rahatlamayı" hissedebildiniz mi?..

Ahşap yüzeyine çizilen ya da transfer ediln resim, desen ve motiflerin kızdırılmış metal uçları vasıtasıyla dağlanıp, siyah ve kahverenginin tonlarıyla yakılma işlemidir...Ahşap Yakma Tablo Galerisi...

Ferudun Çınar

  Benimle buradan irtibat kurabilirsiniz!..
  +090.212.1234567
  +090.212.1234568
  İstanbul - TÜRKİYE